Casa / Fixed Inductors / WLPN303015M5R1PE
minImg
WLPN303015M5R1PE
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPN303015M5R1PE
Descrizione:
INDUCTOR POWER 5.1UH SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.09A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 162mOhm Max
Inductance 5.1 µH