Casa / Fixed Inductors / WLPN505010N1R0PE
minImg
WLPN505010N1R0PE
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPN505010N1R0PE
Descrizione:
INDUCTOR POWER 1.0UH SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 1 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 95MHz