Casa / Fixed Inductors / WLPN606010M3R3PE
minImg
WLPN606010M3R3PE
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPN606010M3R3PE
Descrizione:
INDUCTOR POWER 3.3UH SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 135mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 42MHz