Casa / Fixed Inductors / WLPN606028N1R5LE
minImg
WLPN606028N1R5LE
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPN606028N1R5LE
Descrizione:
INDUCTOR POWER 1.5UH SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 78MHz