Casa / Fixed Inductors / WLPN808042N3R3LE
minImg
WLPN808042N3R3LE
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLPN808042N3R3LE
Descrizione:
INDUCTOR POWER 3.3UH SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19.5mOhm
Inductance 3.3 µH