Casa / Fixed Inductors / WLSSA38GZ0N6R8LB
minImg
WLSSA38GZ0N6R8LB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WLSSA38GZ0N6R8LB
Descrizione:
INDUCTOR POWER 6.8UH 30% SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.409" W (10.30mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 6.8 µH