Casa / Diode Arrays / WN3S10H150CXQ
minImg
WN3S10H150CXQ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
WN3S10H150CXQ
Pacchetto:
TO-220F
Descrizione:
DUAL COMMON CATHODE POWER SCHOTT
In magazzino : 5996
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 150 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 5 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction 150°C