WP21-P054VA1-R8000
JAE Electronics
Prodotto No:
WP21-P054VA1-R8000
Produttore:
JAE Electronics
Descrizione:
CONN PLUG 54POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 54
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.019" (0.48mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WP21
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.6mm