WP27D-P050VA1-R15000
JAE Electronics
Prodotto No:
WP27D-P050VA1-R15000
Produttore:
JAE Electronics
Descrizione:
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.022" (0.57mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series WP27D
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm