WPRT20AB-6R8JB270
TT Electronics/Welwyn
Prodotto No:
WPRT20AB-6R8JB270
Descrizione:
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 20W
In magazzino : 132
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Mounting Feature Brackets
Resistance 6.8 Ohms
Series WPRT
Power (Watts) 20W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type Ceramic
Mfr TT Electronics/Welwyn
Features Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)