Casa / Fixed Inductors / WQCW1608Z0G91NPB
minImg
WQCW1608Z0G91NPB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WQCW1608Z0G91NPB
Pacchetto:
0603
Descrizione:
INDUCTOR WIRE WOUND 91NH 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 30 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 91 nH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz