Casa / Fixed Inductors / WQCW1608Z0J39NPB
minImg
WQCW1608Z0J39NPB
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WQCW1608Z0J39NPB
Descrizione:
INDUCTOR WIRE WOUND 39NH 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 39 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.2GHz