WR02X1201FAL
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
WR02X1201FAL
Pacchetto:
0201
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
RES 1.2K OHM 1% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 1.2 kOhms
Series WR02X
Power (Watts) 0.05W, 1/20W