WSL0603R0510JEA
Vishay Dale
Prodotto No:
WSL0603R0510JEA
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 0.051 OHM 5% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.021" (0.53mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 51 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 0.1W, 1/10W