WSL0603R1000FEK18
Vishay Dale
Prodotto No:
WSL0603R1000FEK18
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 0.1 OHM 1% 1/5W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W