WSL0805R0470JEA
Vishay Dale
Prodotto No:
WSL0805R0470JEA
0805
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
RES 0.047 OHM 5% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W