WSL2010R0250JEA18
Vishay Dale
Prodotto No:
WSL2010R0250JEA18
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES 0.025 OHM 5% 1W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 1W