WSL25125L500FTA18
Vishay Dale
Prodotto No:
WSL25125L500FTA18
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
2512
Descrizione:
RES 0.0055 OHM 1% 2W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±110ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.5 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 2W