WWF2AJT100R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
WWF2AJT100R
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 100 OHM 5% 2.5W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.550" L (3.96mm x 13.97mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series WW
Power (Watts) 2.5W