WWH1.50SV50
Techflex
Prodotto No:
WWH1.50SV50
Produttore:
Techflex
Descrizione:
SELF WRAP 1.5" X 50' SILVER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 204.4°C
Color Silver
Material Silicone
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating Non Flammable
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series WeldWrap™ HD
Type Self Wrap
Length 50.00' (15.24m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.500" (38.10mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.051" (1.30mm)