Casa / Ceramic Capacitors / WX095162WJ25238BJ2
minImg
WX095162WJ25238BJ2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
WX095162WJ25238BJ2
Descrizione:
CAP CER 2500PF 14KV SCREW
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.378" (162.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.740" Dia (95.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series TWX
Package / Case Nonstandard, Screw Terminals
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2500 pF