WXA-0059-12-9CS2972
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
WXA-0059-12-9CS2972
Descrizione:
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG WHT
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.114" (2.89mm)