WXR1850TN
TE Connectivity Laird
Prodotto No:
WXR1850TN
Descrizione:
RF ANT 1.9GHZ WHIP TILT TNC MALE
Guida per l'utente
Frequency Range 1.85GHz ~ 1.99GHz
Applications Bluetooth, WLAN
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination TNC Male
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 7.000" (177.80mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Bluetooth, WiFi
VSWR 2
Series WXR
Antenna Type Whip, Tilt
Frequency (Center/Band) 1.9GHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 1dBi
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz)