X20-24S03
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
X20-24S03
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 18W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 5.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series X20 (20W)
Power (Watts) 18 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%