X20-48S1.8/NT
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
X20-48S1.8/NT
Descrizione:
DC DC CONVERTER 1.8V 13W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series X20 (20W)
Power (Watts) 13 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 74%