XAL1510-822MED
Coilcraft
Prodotto No:
XAL1510-822MED
Descrizione:
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
In magazzino : 655
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 30A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 24 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.638" L x 0.598" W (16.20mm x 15.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 7.5mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series XAL1510
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10.8MHz