Casa / Microcontrollers / XC2220U8F40VAAKXUMA1
minImg
XC2220U8F40VAAKXUMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
XC2220U8F40VAAKXUMA1
Pacchetto:
PG-VQFN-48-54
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC MCU 16/32BIT 64KB FLSH 48VQFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 33
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-VQFN-48-54
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC22xxU
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Core Size 16/32-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters A/D 10x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V