Casa / Microcontrollers / XC2288H200F100LABKXUMA1
minImg
XC2288H200F100LABKXUMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
XC2288H200F100LABKXUMA1
Pacchetto:
PG-LQFP-144-13
Descrizione:
IC MCU 16/32B 1.6MB FLSH 144LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 100MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 138K x 8
Number of I/O 118
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-144-13
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC22xxH
Package / Case 144-LQFP Exposed Pad
Program Memory Size 1.6MB (1.6M x 8)
Data Converters A/D 24x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V