Casa / Microcontrollers / XC2361B40F80LAAKXUMA1
minImg
XC2361B40F80LAAKXUMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
XC2361B40F80LAAKXUMA1
Pacchetto:
PG-LQFP-100-8
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC MCU 16/32B 320KB FLSH 100LQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 34K x 8
Number of I/O 76
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-100-8
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC23xxB
Package / Case 100-LQFP Exposed Pad
Core Size 16/32-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 320KB (320K x 8)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V