Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC6218P182NR-G
Produttore:
Pacchetto:
SSOT-24
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SSOT24
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.646
$0.646
10
$0.56905
$5.6905
25
$0.53466
$13.3665
100
$0.43643
$43.643
250
$0.405384
$101.346
500
$0.345002
$172.501
1000
$0.275994
$275.994
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SSOT-24 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | SC-82 |
| Protection Features | Over Current, Short Circuit |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.61V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XC6218 |