XC9135K41CDR-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC9135K41CDR-G
Descrizione:
1A DRIVER TRANSISTOR BUILT-IN ST
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Series XC9135
Function Step-Up
Package / Case 10-PowerUDFN
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.1V