XC9141A53D0R-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC9141A53D0R-G
Pacchetto:
WLP-6-01
Descrizione:
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Product Status Active
Supplier Device Package WLP-6-01
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Series XC9141
Function Step-Up
Package / Case 6-XFBGA, WLBGA
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 5.3V