XC9142B33CMR-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC9142B33CMR-G
Pacchetto:
SOT-25-5
Descrizione:
IC REG BOOST 3.3V 800MA SOT25
In magazzino : 17686
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 800mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-25-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Series -
Function Step-Up
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V