XC9257B22EMR-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC9257B22EMR-G
Pacchetto:
SOT-25
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-25
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series XC9257
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 6MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.2V