XC9257B24CER-G
Torex Semiconductor Ltd
Prodotto No:
XC9257B24CER-G
Pacchetto:
6-USPC (1.8x2)
Descrizione:
1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series XC9257
Function Step-Down
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.4V