XF3M122151BR100
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
XF3M122151BR100
Descrizione:
CONN FFC FPC 22POS 1MM R/A
Guida per l'utente
Actuator Color Black
Mating Cycles 20
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.079" (2.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Top and Bottom
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Copper Alloy
Features Solder Retention
Cable End Type Tapered
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Number of Positions 22
Contact Finish Thickness Flash
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series XF3M
Locking Feature Rotary Lock, Backlock
Pitch 0.039" (1.00mm)