Casa / Microcontrollers / XMC1202Q024X0032ABXUMA1
minImg
XMC1202Q024X0032ABXUMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
XMC1202Q024X0032ABXUMA1
Pacchetto:
PG-TSSOP-16-8
Descrizione:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 16TSSOP
In magazzino : 6000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M0
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 18
Peripherals Brown-out Detect/Reset, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PG-TSSOP-16-8
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XMC1000
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Infineon Technologies
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 13x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V