Casa / Microcontrollers / XMC7100D-F100K4160AA
minImg
XMC7100D-F100K4160AA
Infineon Technologies
Prodotto No:
XMC7100D-F100K4160AA
Pacchetto:
100-TEQFP (14x14)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC MCU 32BT 4.063MB FLSH 100QFP
In magazzino : 900
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M0+, ARM® Cortex®-M7
Speed 100MHz, 250MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 768K x 8
Number of I/O 72
Peripherals Brown-out Detect/Reset, Crypto - AES, DMA, LVD, POR, PWM, SHA, Temp Sensor, TRNG, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 100-TEQFP (14x14)
Oscillator Type External, Internal
EEPROM Size 256K x 8
Series XMC7000
Package / Case 100-LQFP Exposed Pad
Core Size 32-Bit Dual-Core
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, Ethernet, FIFO, I²C, IrDA, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART
Program Memory Size 4.063MB (4.063M x 8)
Data Converters A/D 37x12b SAR
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V