Casa / White LED Lighting / XMLBEZ-00-0000-0D00V350F
minImg
XMLBEZ-00-0000-0D00V350F
CreeLED, Inc.
Prodotto No:
XMLBEZ-00-0000-0D00V350F
Produttore:
CreeLED, Inc.
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
Guida per l'utente
Viewing Angle 115°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.124" (3.15mm)
Current - Max 1A
CRI (Color Rendering Index) 75 (Typ)
Current - Test 350mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test 102 lm/W
Thermal Resistance of Package 2.5°C/W
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Series Easywhite®, Xlamp® XM-L2
Package / Case 2020 (5050 Metric)
Mfr CreeLED, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Flux @ 85°C, Current - Test 430lm (420lm ~ 440lm)
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -