XP3A-4654-0750D-S/S
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
XP3A-4654-0750D-S/S
Descrizione:
CONTACT SPRING LOADED T/H GOLD
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Pad Layout Dimension -
Mating Cycles -
Contact Finish Thickness 40.0µin (1.02µm)
Current Rating (Amps) 0.25A
Contact Finish Gold
Contact Type Probe Pin
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Maximum Working Height 0.203" (5.15mm)
Recommended Working Height 0.183" (4.65mm)
Series XP3A
Operating Force - Mid Compression -
Operating Force - Initial 15gf
Contact Material Nickel Alloy
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Minimum Working Height -
Features -
Plunger Size 0.003" ~ 0.018" (0.07mm ~ 0.046mm)