XPH2R106NC,L1XHQ
Toshiba Semiconductor and Storage
Prodotto No:
XPH2R106NC,L1XHQ
Pacchetto:
8-SOP Advance (5x5)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 60V 110A 8SOP
In magazzino : 3374
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 175°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6900 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 104 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.1mOhm @ 55A, 10V
Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, U-MOSVIII-H
Power Dissipation (Max) 960mW (Ta), 170W (Tc)
Package / Case 8-SOIC (0.197", 5.00mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Toshiba Semiconductor and Storage
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 110A (Ta)
Vgs (Max) ±20V