XR2A-3201-N
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
XR2A-3201-N
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
In magazzino : 75
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Contact Material - Post Beryllium Copper
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Positions or Pins (Grid) 32 (2 x 16)
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post 30.0µin (0.76µm)
Series XR2
Type DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Gold
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Termination Post Length 0.126" (3.20mm)
Features Open Frame
Contact Material - Mating Beryllium Copper
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Resistance 20mOhm