XW2D-50Y6
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
XW2D-50Y6
Descrizione:
INTERFACE MODULE HDR 50POS
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Voltage - Rated 125VAC
Product Status Active
Wire Gauge -
Control Side Cable Retainer Latches
Series XW2D
Current Rating (Per Contact) 1 A
Length 7.244" (184.00mm)
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Process Side Connection Terminal Blocks - Screw Connection
Package Bulk
Positions / Poles 50
Control Side Connection Rectangular, Male
Width 1.575" (40.01mm)