XW4H-11A1
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
XW4H-11A1
Descrizione:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.193" (4.90mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Header Orientation -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 6 A
Screw Size -
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Plug Wire Entry 180°
Contact Material Copper Alloy
Features Latch Lock
Wire Gauge or Range - mm² 0.14 ~ 0.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 20-26 AWG
Operating Temperature -45°C ~ 125°C
Positions Per Level 11
Number of Positions 11
Torque - Screw -
Termination Style Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Color Black
Wire Strip Length 6mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series XW4
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 160 V
Pitch 0.100" (2.54mm)