XW4K-10A1-V1
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
XW4K-10A1-V1
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.293" (7.44mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 6 A
Screw Size -
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Alloy
Features Board Guide, Latches
Wire Gauge or Range - mm² 0.14 ~ 0.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 20-26 AWG
Operating Temperature -45°C ~ 125°C
Positions Per Level 10
Number of Positions 10
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length 6mm
Mounting Type Surface Mount
Current - IEC -
Series XW4
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 160 V
Pitch 0.100" (2.54mm)