Casa / Specialized / XW6T-COM2.5X20YL
minImg
XW6T-COM2.5X20YL
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
XW6T-COM2.5X20YL
Descrizione:
COM TERM BLK 2_5MM 20PN YEL
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Mfr Omron Automation and Safety
Features Block of 5, Indicators
Voltage - IEC 800 V
Wire Gauge or Range - mm² 0.14-4mm²
Wire Gauge or Range - AWG 14-26 AWG
Operating Temperature -
Number of Positions 20
Stripping Length 10mm
Termination Style Push In, Spring
Mounting Type DIN Rail
Terminal - Width 28.2mm
Height (Max) 1.421" (36.10mm)
Current - IEC 24 A
Series XW6T
Type Middle
Length 3.252" (82.60mm)
Voltage - UL 600 V