Y0012250K000T0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y0012250K000T0L
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
RES 250K OHM 1.5W 0.01% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 250 kOhms
Series S
Power (Watts) 1.5W