Y00139R99900A0L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y00139R99900A0L
Descrizione:
RES 9.999 OHM 2W 0.05% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 9.999 Ohms
Series S
Power (Watts) 2W