Y001496R1200B9L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y001496R1200B9L
Descrizione:
RES 96.12 OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 96.12 Ohms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W