Y001550K0000T29L
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
Y001550K0000T29L
Descrizione:
RES 50K OHM 0.01% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.375" L (4.06mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 kOhms
Series VMTB60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W